O MNIE

PIOTR CHACIŃSKI

PSYCHOLOG I TERAPEUTA OLSZTYN

22-letnie doświadczenie w poradnictwie i psychoterapii. W psychoterapii podążam  za klientem, w pracy stosuję  techniki pochodzące z różnych szkół terapeutycznych. Mam też drogę rozwoju mojego warsztatu i fascynacje począwszy od psychologii głębi C.G. Junga, poprzez socjoterapię, ustawienia systemowe, pracę z traumą metodą SE, terapię dla DDA, terapię humanistyczno – egzystencjalną i obecnie psychodynamiczną oraz terapię systemową terapię rodzin.

Swoją przygodę z psychologią zacząłem, gdy miałem 17 lat – od kursów rozwojowych i Treningu Interpersonalnego w Olsztynie – prowadzonych przez mgr Dariusza Horyda. Na studia wyjechałem do Poznania –  tam w  trakcie nauki na UAM – pracowałem jako wolontariusz w Monarze z młodzieżą narażoną na uzależnienie od narkotyków. Po studiach związałem się ze szkolnictwem. Pracowałem jako nauczyciel Wychowania do życia w rodzinie, a także z dziećmi i ich rodzicami na stanowisku psychologa szkolnego.

Od poziomu klasy „0” (także grupa integracyjna), poprzez SP , Gimnazja i szkoły średnie do poziomu szkół dla Dorosłych (Liceum dla dorosłych, Cosinus) oraz w MOW  i  Ośrodku Socjoterapii w Poznaniu. Prowadziłem terapię i poradnictwo: dla dzieci, młodzieży i dorosłych – indywidualne i grupowe (grupy socjoterapeutyczne, treningi umiejętności społecznych, szkolenia dla bezrobotnych). Pracowałem 11 lat w ŚDS w Lidzbarku Warmińskim i ŚDS w Henrykowie z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie.

Obecnie pracuję z ludźmi zdrowymi w trudnych sytuacjach życiowych, ofiarami przemocy, ale też chorymi psychicznie i niepełnosprawnymi oraz Dorosłymi Dziećmi Alkoholików DDA i DDD. Lubię patrzeć — jak klienci nabierają siły i odwagi, radzą sobie z wyzwaniami życiowymi i idą dalej o własnych siłach.

Prowadzę terapię oraz warsztaty także w  j. angielskim.
Mam doświadczenia pracy w różnych regionach Polski – Wielkopolska, woj. Warmińsko – Mazurskie oraz innych państwach – Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Węgier, Czech, Norwegii i Szwajcarii. Posługuję się także na poziomie komunikatywnym językiem niemieckim i rosyjskim.

Prowadzę praktykę prywatną. W Gabinecie Psychologicznym w Olsztynie

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego PTP. Pracuję pod superwizją certyfikowanych superwizorów PTP.

W 2001 roku ukończyłem psychologię – magisterskie studia wyższe na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu. 

I specjalizacja: psychologia rozwojowa (edukacji) u prof. dr hab. Anny  Brzezińskiej
II specjalizacja: seksuologia u prof. dr hab. Marii Beisert

Zajmuję się poradnictwem i terapią rodzin (dorośli, młodzież, dzieci) i par.

Ukończyłem Podyplomowe Studium Rodziny przy WT UAM Poznań o specjalności – doradca ds. wychowania prorodzinnego i seksualnego. Studium prowadziła dr Jadwiga Pulikowska, a także kurs prowadzenia warsztatów dla małżeństw „Marriage course” w HTB Londyn.

Ukończyłem 4-letni Kurs I i II stopnia  – ” Terapia rodzin metodą ustawień systemowych”  zorganizowany przez WPPiT Plus –Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, we Wrocławiu. Kurs prowadzili: Maria Gudrich-Senftleben, Wilfried De Philipp i  Hedy Leitner-Diehl.

Ukończyłem 1 roczny kurs w Szkole psychoterapii DDA – od syndromu do źródła, Stowarzyszenie OD-DO w Warszawie.

4-letnia szkoła „Psychoterapii systemowej i psychodynamicznej rodzin, par i pacjentów indywidualnych” w Ośrodku Szkoleń systemowych w Krakowie w trakcie szkolenia.

Prowadzę treningi umiejętności społecznych i szkolenia.

Jestem Trenerem treningu psychologicznego, grupowego, ukończyłem w 2010 r. Szkołę Trenerów „SIEĆ” rekomendowaną  przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, u Marii Haracz-Dąbrowskiej – superwizorki PTP.

W 2005 r. zdobyłem Kwalifikacje Pedagogiczne – Kurs kwalifikacyjny. Uni-terra, Poznań